![IHonchar_Kataloh-1971_s03_foto IMH_web IHonchar_Kataloh-1971_s03_foto IMH_web](https://boryviter.etnoua.info/wp-content/gallery/ihonchar_kataloh_1971/thumbs/thumbs_IHonchar_Kataloh-1971_s03_foto%20IMH_web.jpg)
![Ігор Калинець Ігор Калинець](https://boryviter.etnoua.info/wp-content/gallery/alla-alla-alyluja_2007/thumbs/thumbs_Alla-Alla-Alyluja_LOgneva_2007_s38_web.png)
![Церква у с.Дахнів, нині Польща. Фото 2010-х рр. Церква у с.Дахнів, нині Польща. Фото 2010-х рр.](https://boryviter.etnoua.info/wp-content/gallery/vjurchyshyn/thumbs/thumbs_Cerkva-u-s-Dahniv-nyni-Polshcha_Foto-2010-i.jpg)
БОРИВІТЕР: традиційне народне в українському мистецтві 1960-70-х
Сторінка про творчість художників-шістдесятників
Про видатного українського художника Володимира Юрчишина [27.07.1935−17.08.2010] написано надзвичайно мало: кілька журнальних публікацій і коротенькі замітки в енциклопедіях. Фактично першим окремим виданням, що присвячене художникові, став каталог (pdf) виставки “Мистецтво книги”, присвяченої 80-річчю з дня його народження, яка відкрилася 27 липня 2015 року в Музеї книги та друкарства. У нашій публікації ми коротко простежимо творчий шлях митця, якого заслужено називають одним із творців українського стилю у графіці.
Continue reading “Слово про Володимира ЮРЧИШИНА – Ігор Дудник, 2015” →
Володимир Юрчишин – видатний український митець, графік, художник шрифту, майстер книжкового оформлення, Заслужений діяч мистецтв України (1990), лауреат Державної премії України ім.Т.Шевченка (1990) за художнє оформлення видання “Літопис Руський” (1989). На виставці були представлені експонати з колекції Музею книги і друкарства України та серія “Думи”, люб’язно надана Національним художнім музеєм України.
Виставка “Володимир Юрчишин. Мистецтво книги”, відкрита до 80-річного ювілею художника, презентувала його різнопланові твори, а також особисті нагороди, фото, книги в його оформленні. Експонуються як відомі роботи Володимира Юрчишина: оригінальні ескізи, шрифти, ілюстрації, дошки та макети до шевченківських видань, “Літопису Руського”, “Українських народних пісень в записах Осипа та Федора Бодянських”, Якова Запаска, Ярослава Ісаєвича “Пам’ятки книжкового мистецтва”, так і твори, що відкривають нам “невідомого” Юрчишина.
Серед останніх – серія “Думи” (вміщує кольорові ілюстрації та їх начерки, тексти авторським шрифтом до українських народних дум, що їх автор мріяв видати друком), ескізи календарних аркушів, геометричні орнаменти, супрематичні композиції, станкові твори, зокрема автопортрет; ескізи, ілюстрації, шрифти та макети книг, що не були видані: “Густинський літопис. Синопсис”, “Ольга Кобилянська. Твори у 2-х томах”, а також “Шевченківська енциклопедія”, що через цензурні утиски була видана під назвою “Шевченківський словник”, та інші.
Continue reading “Виставка “Володимир ЮРЧИШИН: мистецтво книги” − 2015″ →
Тут можна завантажити або просто почитати окремі публікації про життя і творчість художника Володимира ЮРЧИШИНА.
Copyright © 2025 БОРИВІТЕР: традиційне народне в українському мистецтві 1960-70-х