Категорія: Алла ГОРСЬКА

Posted in Новини ВИДАННЯ Алла ГОРСЬКА

Книга “Життєпис мовою листів” (про Аллу ГОРСЬКУ) – Людмила Огнєва, 2013

Життєпис мовою листів. [Алла Горська] / Упорядник Людмила ОГНЄВА. – Донецьк: Музей “Смолоскип”, 2013. – 518 с.

Книга присвячена визначній громадській діячці, художниці Аллі Горській (1929—1970). До книги ввійшли: листування А.Горської з родиною, друзями; щоденники, творчі записи. Переважна більшість матеріалів публікується вперше.

Видання розраховано на тих, хто цікавиться історією України, на шанувальників творчості Алли Горської.

Continue reading “Книга “Життєпис мовою листів” (про Аллу ГОРСЬКУ) – Людмила Огнєва, 2013”

Posted in Новини ВИДАННЯ Алла ГОРСЬКА Опанас ЗАЛИВАХА Віктор ЗАРЕЦЬКИЙ Борис ПЛАКСІЙ Галина СЕВРУК Григорій СИНИЦЯ

Збірка “Квітка на вулкані: Алла ГОРСЬКА” – Людмила Огнєва, 2011

Квітка на вулкані: Алла Горська / Упорядник Людмила ОГНЄВА. – Донецьк: Норд Комп’ютер, 2011. – 336 с., іл.

До збірки увійшли вірші, пісні, спогади, репродукції картин, присвячені Аллі Горській.

Імена авторів відомі в Україні та світі: лауреати Національної премії ім. Т.Шевченка: Сергій Білокінь, Віра Вовк, Іван Драч, Ірина Жиленко, Панас Заливаха, Віктор Зарецький, Ігор Калинець, Михайлина Коцюбинська, Борис Плаксій, Володимир Прядка, Євген Сверстюк, Надія Світлична, Іван Світличний, Григорій Синиця, Людмила Семикіна, Василь Стус, Леопольд Ященко. Заслужений діяч мистецтв Борис Довгань; заслужена художниця України – Галина Севрук.

Збірка розрахована на тих, хто цікавиться історією України, літератури та мистецтва.

Continue reading “Збірка “Квітка на вулкані: Алла ГОРСЬКА” – Людмила Огнєва, 2011″

Posted in Новини ВИДАННЯ Алла ГОРСЬКА

Збірка “Душа українського шістдесятництва” (про Аллу ГОРСЬКУ) – Людмила Огнєва, 2009

Душа українського шістдесятництва [про Аллу Горську] / Упорядник Людмила ОГНЄВА. – Донецьк: Норд Комп’ютер, 2009. – 40 с.

Збірка “Душа українського шістдесятництва” є продовженням книги “Алла! Алла! Алилуя!”. Якщо до складу першої книги ввійшли картини та вірші, присвячені Аллі Горській, то до цієї збірки ввійшли пісні, які подобалися Аллі Горській та пісні, виконані при похованні та на вечорах пам’яті художниці.

Доповнена збірка поезіями Ірини Калинець, Михайла Саченка та картиною Олександра Коровая.

Continue reading “Збірка “Душа українського шістдесятництва” (про Аллу ГОРСЬКУ) – Людмила Огнєва, 2009”

Posted in Новини ВИДАННЯ Алла ГОРСЬКА Опанас ЗАЛИВАХА Віктор ЗАРЕЦЬКИЙ Борис ПЛАКСІЙ Галина СЕВРУК

Збірка “Алла! Алла! Алилуйя!” (про Аллу ГОРСЬКУ) – Людмила Огнєва, 2007

Алла! Алла! Алилуйя!.. / Упорядник Людмила ОГНЄВА. – Донецьк: ДОГО “Центр Діскавері”, 2007. – 80 с., іл.

До складу збірки увійшли вірші, пісні, репродукції картин, створені друзями Алли Горської одразу ж після її смерті.

Тоді, у шістдесяті роки минулого століття, це були молоді поети та художники, імена яких були більше відомі КДБ та невеликому колу друзів-однодумців. Сьогодні ж їх знають не тільки в Україні, а й за її межами. Стали Лауреатами національної Премії ім. Т.Г. Шевченка Ірина Жиленко, Опанас Заливаха, Віктор Зарецький, Ігор Калинець, Михайлина Коцюбинська, Борис Плаксій, Володимир Прядка, Євген Сверстюк, Надія Світлична, Іван Світличний, Григорій Синиця, Людмила Семикіна, Василь Стус, Леопольд Ященко. Звання Заслуженого діяча мистецтв отримав Борис Довгань; звання Заслужених художників України — Григорій Синиця та Галина Севрук. Звання Народного художника — Володимир Прядка.

Твори названих вище художників та поетів читач може знайти у збірці і відчути, наскільки вони були близькі у сприйнятті трагедії, що сталася з Аллою Горською. Дуже важко сьогодні зрозуміти хто на кого впливав. Чи картина є образотворчим втіленням поезії, чи навпаки.

Збірка розрахована на тих, хто цікавиться історією України, літератури та мистецтва.

Continue reading “Збірка “Алла! Алла! Алилуйя!” (про Аллу ГОРСЬКУ) – Людмила Огнєва, 2007”

Posted in Новини ВИДАННЯ Алла ГОРСЬКА Опанас ЗАЛИВАХА Віктор ЗАРЕЦЬКИЙ Галина ЗУБЧЕНКО Генадій МАРЧЕНКО Борис ПЛАКСІЙ Григорій ПРИШЕДЬКО Григорій СИНИЦЯ

Книга “Перлини українського монументального мистецтва на Донеччині” – Людмила ОГНЄВА, 2008

Людмила ОГНЄВА. Перлини українського монументального мистецтва на Донеччині. – Івано-Франківськ: Лілея НВ, 2008. – 52 с., іл.

У книжці розповідається про твори монументального мистецтва, які створила група художників-однодумців з різних міст України, котрі працювали в Донецьку і Маріуполі в 1965-67 роках.

Мова йде про комплекс мозаїчних панно на стінах донецької школи №5, панно “Жінка-Птаха” з крамниці “Рубін”, панно в маріупольському ресторані “Україна”.

Розкриті зміст цих творів та мистецька концепція Григорія Синиці, за якою їх створювали. Віктор Зарецький, Галина Зубченко, Алла Горська, Генадій Марченко і Григорій Синиця були творцями національного напрямку в українському монументальному мистецтві. З ними на окремих етапах працювали Олександр Коровай, Іван Кулик, Василь Парахін, Григорій Пришедько, Борис Плаксій, Надія Світлична.

Книжка розрахована на тих, хто цікавиться історією рідного краю та мистецтвом України.
Continue reading “Книга “Перлини українського монументального мистецтва на Донеччині” – Людмила ОГНЄВА, 2008″

Posted in Новини СТАТТІ Алла ГОРСЬКА

Алла ГОРСЬКА (спогади) – Сергій Білокінь

Переглядаю любительські фото покійних, старі папери. А там – неповторні шістдесяті роки, що втілилися для мене в Клубі творчої молоді. Роки чистого горіння, високого ідеалізму, коли всі були ще ніби заодно.

Зрештою, відійдуть клопоти і суєта. Те минуще й дрібне, що так невгамовно просякає у наш сьогоднішній будень. Тільки й залишиться, що великі люди й їхні великі твори.

Відтоді збігло справді багато часу, років із тридцять. Прийшло покоління людей, які Аллиного ймення вже й не чули. А вона ж була в епіцентрі всіх подій тієї короткої відлиги, що скінчилась арештами й мертвотною тишею брежнєвщини, в епіцентрі настільки, що саме на неї вказав перст гоголівського Вія. Але я знаю, що й у майбутніх історичних курсах її ім’я в описах цієї доби знов не може не стати одним із центральних.

Continue reading “Алла ГОРСЬКА (спогади) – Сергій Білокінь”